مقالات اخبار بایگانی
دسته بندی اخبار
لیست اخبارها
 • نشست هم‌انديشى كميسيون حقوق بشر كانون وكلاى دادگسترى استان ايلام با رئيس دانشگاه علوم پزشكى استان

  ✳ نشست هم‌انديشى كميسيون حقوق بشر كانون وكلاى دادگسترى استان ايلام با رئيس دانشگاه علوم پزشكى استان

  🔹در اين ديدار كه شنبه، ۲۴ اسفندماه ۹۸ به منظور هم‌انديشى و بررسى شيوه‌ی همكارى کمیسیون حقوق بشر كانون وكلاى دادگسترى با دانشگاه علوم پزشكى ایلام در مواجهه با بحران ويروس كرونا در محل دانشگاه علوم پزشكى تشكيل شد؛ مسعود رحمتى، مهدى مهرى و كيوان داوديان، وکلای دادگستری و از اعضاء كميسيون حقوق بشر كانون وكلاى استان، ضمن تشكر و قدردانى از اهتمام مجموعه زحمتكش دانشگاه علوم پزشكى، علاوه بر طرح سؤالات و اشاره به ابعاد حقوقى و جزايى حاكم بر وضعيت موجود، با بيان دغدغه‌هاى جامعه وكالت در مقابله با بحران حادث، بر حفظ كرامت انسانى و رعايت حقوق پرسنل و كادر درمانى، بيماران و خانواده ايشان تأكيد داشتند.

  🔹در ادامه، وکیل، محمدنبى سليمان نژاد؛ مسئول كميسيون حقوق بشر كانون وكلاى دادگسترى با اعلام آمادگى كامل جهت همكارى و حمايت حقوقى از جامعه پزشكى و مجموعه دانشگاه علوم پزشكى در راستاى بهبود ارائه خدمات مقتضى، تشكيل كارگروهى متشكل از وكلاى دادگسترى و دانشگاه علوم پزشكى را پیشنهاد داد.

  🔹دكتر كريميان رئيس دانشگاه علوم پزشكى استان ايلام، ضمن خوش‌آمدگويى و خرسندى از دغدغه‌مندى وكلاى دادگسترى با ارائه پاسخ شفاف به سؤالات مطروحه، به بيان موانع و مشكلات دانشگاه علوم پزشكى در برخورد با ويروس كرونا پرداخت و اظهار داشت: عمده موانع ما در مدیریت بحران فعلی؛ عدم تأمين منابع مالى، نافرمانى مدنى شهروندان در مقابل توصيه‌ها و دستورات بهداشتى و راهكارهاى مقابله با كرونا است.

  🔹دكتر كريميان در پایان، ضمن اشاره به سیر افزایشی انتشار ويروس کرونا در سطح استان ايلام، قرنطينه خانگى، رعايت بهداشت فردى و توجه به توصیه‌های پزشکی را مؤثرترین راهكار فعلى برای مهار شيوع بیماری ناشی از این ويروس دانست.

   

   

  🔶 کمیسیون روابط عمومی
  کانون وکلای دادگستری استان ایلام

  يکشنبه, اسفند 25, 1398
 • تعویق رسیدگی به شکایات در دادسرای انتظامی کانون وکلای دادگستری استان ایلام تا ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۹

  🔹وکیل مسعود رحمتی، دادستان انتظامی کانون وکلای دادگستری استان ایلام در گفتگو با روابط عمومی کانون وکلا ضمن اشاره به شرایط حاکم بر جامعه‌ی استانی و لزوم تبعیت از توصیه‌های بهداشتی مراجع ذی‌صلاح و با تأکید بر لزوم عزم همگانی جهت پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، در راستای حفظ سلامت هم‌وطنان عزیز از تعویق رسیدگی در دادسرای انتظامی کانون وکلا خبر داد.

   

  🔹رحمتی در ادامه افزود: اهتمام و تکلیف دادسرای انتظامی کانون، حفظ حقوق اشخاص و رسیدگی به شکایات، وفق قوانین و مقررات موضوعه است، اما با توجه به سرعت شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا و با رعایت قاعده‌ی الاهم فالاهم، حفظ سلامت هم‌وطنان، اولی از سایر امور است. بر همین اساس، ضمن صیانت از حقوق اشخاص دخیل در پرونده‌های جریانی در دادسرای انتظامی کانون وکلا رسیدگی به شکایات تا ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ به تعویق می‌افتد.

  🔹وکیل مسعود رحمتی، دادستان انتظامی کانون وکلای استان ایلام در پایان خاطر نشان کرد: با امید به عنایات ذات اقدس الهی و با رعایت توصیه‌های بهداشتی توسط همگان و کنترل شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا، دادسرای انتظامی کانون پس از تاریخ مقرر با همت دادیاران معزز دادسرا وظایف ذاتی خود را طبق روال معمول به انجام می‌رساند.

   

  کمیسیون روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان ایلام

   

  چهارشنبه, اسفند 21, 1398
 • گفتگو صدا و سیما با آقایان عباس گرامیان عضو و آیت اله نظری رئیس کانون وکلای ایلام

  به مناسبت شصت و هفتمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری و هفته وکیل ، آقایان آیت اله نظری رئیس کانون وکلای دادگستری استان ایلام و عباس گرامیان عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان ایلام در یک گفتگو در اداره کل صدا و سیمای ایلام ، در خصوص استقلال ، اهمیت وکالت در مباحث حقوقی ،کمسیون های معاضدت ، دادسرا و دادگاه و همچینین جلب اعتماد عمومی راجع به وکیل و نظامات کانون وکلا به بحث و گفتگو پرداختند.

  برای دانلود قسمتی از گفتگو روی این لینک  زیر کلیک کنید.

   

         


     

   

  چهارشنبه, اسفند 14, 1398
 • بخشنامه 12 اسفند 1398 معاون اول قوه قضاییه با موضوع شیوع ویروس کرونا

  معاونت محترم قوه قضاییه طی بخشنامه ای در 10 بند به شماره 2/4063/1000 مورخ 98/12/12 به دادگستری های سراسر کشور، با موضوع کنترل شیوع ویروس کرونا در دادگستری ها، تعویق فرایند رسیدگی را ابلاغ نمودند.

   

   

   

  در همین راستا ریاست محترم کانون وکلای دادگستری ایلام  قبلاً در این خصوص نامه ای با شماره 98/1902ک مورخ 98/12/05 این موضوع را از ریاست محترم کل دادگستری استان ایلام درخواست نمودند تا با توجه به شرایط کنونی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا موجبات رسیدگی های قضایی به سال آتی موکول گردد.

   

  سه شنبه, اسفند 13, 1398
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟