مقالات اخبار بایگانی
دسته بندی اخبار
لیست اخبارها
 • مکاتبه‌ی کانون وکلای ایلام با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، با موضوع درخواست واکسیناسیون وکلا

  به گزارش اداره رسانه و روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان ایلام، در ادامه‌ی پیگیری‌های انجام شده در خصوص واکسیناسیون وکلا، رئیس کانون در مکاتبه‌ای با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، ضمن اشاره به شرایط خاص وکلای دادگستری، حضور مستمر آنها در مراجع قضایی و خطر ابتلا به ویروس کرونا، واکسیناسیون وکلای خارج از شمول سن اعلامی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا را درخواست کرد.


    🔹اداره امور رسانه و روابط عمومی
         کانون وکلای دادگستری ایلام

  kanoon_vokala_ilam@
     www.ilambar.com

  يکشنبه, مرداد 31, 1400
 • نشست هم اندیشی رئیس کانون وکلای دادگستری استان ایلام با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار

  ⁠ رئیس کانون وکلای دادگستری استان ایلام:
  رسالت ذاتی وکیل و خبرنگار، دفاع از حقوق ملت است

  🔹به گزارش اداره امور رسانه و روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان ایلام، حجت‌اله محمدی در جلسه‌ی هم‌اندیشی رئیس کانون وکلا با جمعی از اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهید محمود صارمی و خبرنگاران فقید استان زنده‌یاد سامی شهبازی و پژمان مهدوی‌فر و با تبریک روز خبرنگار، ضمن اعلام آمادگی کانون وکلا در حمایت از حقوق خبرنگاران و رسانه‌های دارای مجوز گفت: رسالت ذاتی وکیل و خبرنگار آگاهی‌بخشی، احقاق حق، مطالبه‌گری و شهامت در بیان دفاع از حقوق مردم در راستای تحقق جامعه‌ای بهتر است که مردمش با شرایط و کیفیت بهتری بتوانند زندگی کنند.

  🔹رئیس کانون وکلا ضمن اشاره به اینکه مطبوعات آزاد یک اصل مسلم در اصل ۲۴ قانون اساسی و جزء حقوق ملت است گفت: یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که می‌تواند حقوق شهروندی را تحقق بخشد رسانه‌ است.

  🔹وی در ادامه به معرفی تشکیلات کانون وکلای دادگستری‌ پرداخت و ضمن برشمردن اهمیت آنها خاطرنشان کرد: کمیسیون معاضدت به عنوان یکی از ارکان کانون وکلا به همه‌ی اقشاری که توان مالی برای پرداخت حق‌الوکاله ندارند، وکیل معاضدتی معرفی می‌کند.

  🔹محمدی بیان کرد: کانون وکلای دادگستری استان ایلام حدود ۴۰۰ وکیل دارد که یک چهارم این وکلا به دلیل عدم درآمد کافی، پروانه خود را تودیع کرده‌اند.

  🔹رئیس کانون وکلای دادگستری ایلام با انتقاد از تصویب طرح نصاب شناور که اخیراً در کمیسیون جهش تولید مجلس تصویب و توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده است، افزود: بر اساس این طرح که در کمیسیونی غیرمرتبط با نهاد وکالت تصویب و ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت را حذف کرده است، در صورت تصویب نهایی، وکیلی که وظیفه دفاع از جان و ناموس مردم را بر عهده دارد احتمالاً با نمره‌ی کمتر از ۱۰ و حتی با نمره‌ی ۵ یا ۶ پذیرش می‌‌شود.

  🔹حجت‌اله محمدی همچنین در مورد آیین‌نامه‌ لایحه استقلال کانون وکلا که توسط رئیس سابق قوه قضائیه تصویب و توسط ایشان ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: این آیین‌نامه در موارد متعددی ناقض قانون است و بنا بر مصوبه‌ی هیئت عمومی اسکودا با توجه به ایرادت عدیده‌ای که بر آن وارد است، تا زمان اصلاح قابلیت اجرا ندارد.

  🔹محمدی در پایان افزود: مانعی در خصوص تعامل کانون وکلا با قوه‌ی قضائیه وجود ندارد و تمام دغدغه و اصرار کانون وکلا این است که مواد آیین‌نامه و نحوه‌ی تنظیم و نگارش آن مطابق با قانون باشد.

   

   اداره امور رسانه و روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان ایلام
  🆔 Telegram @kanoon_vokala_ilam

  پنجشنبه, مرداد 21, 1400
 • ثبت نام بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۰ بیمه رازی، ویژه وکلای دادگستری سراسر کشور

   

  طرح تامین وکلا، کارگشایان دادگستری و کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور

  بیمه درمان تکمیلی

  بیمه عمر و سرمایه گذاری (مکمل بازنشستگی)

  بیمه آتش سوزی منازل مسکونی

  بیمه حوادث

   

  سه شنبه, مرداد 19, 1400
 • نصب بنرهای گرامیداشت روز خبرنگار در سطح شهر ایلام

  روز خبرنگار تقدیر از زحمات کسانی است که با مسئولیت و آزادی و تحمل سختی‌های فراوان به نگاشتن حقایقی می‌پردازند که رشد و توسعه جامعه را ثمر می‌بخشد و همواره به مثابه دیده‌بانان امین جامعه در عرصه‌های مختلف پرچم آزادی، آگاهی و امید را افراشته‌اند. هفدهم مرداد روز بزرگداشت مقام خبرنگار و اصحاب رسانه را که روز احترام به حقوق ملت در دسترسی به اطلاعات صحیح، فوری و مناسب است را تبریک عرض می‌نمایم.به همین مناسبت برای روز خبـرنگار بنر هایی در سطح شهرایلام  توسط اداره امور رسانه و روابط عمومی کانون وکلای دادگستری ایلام  نصب شد.

   

   

   

   اداره امور رسانه و روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان ایلام

  telegram 🆔 @kanoon_vokala_ilam

   

   

   

  يکشنبه, مرداد 17, 1400
 • بیانیه کانون وکلای دادگستری استان ایلام درخصوص بحران کم آبی در استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان

  ⁠ 🔹بیانیـــــــــــــــہ🔹

  🔴 کانون وکلای دادگستری استان ایلام در خصوص بحران کم آبی در استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان بیانیه صادر کرد.

  متن بیانیه به این شرح است:

  |ا ﷽ ‌ا‌|

  در چند روز گذشته مردم شریف ایران شاهد دردمندی هموطنان خود در استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان بوده که متأسفانه این شرایط ناشی از بحران مدیریت و سوء تدبیر مسئولان خصوصاً در حوزه آب است. واضح و مبرهن است که مردم ایران زمین، صاحبان اصلی این دیار و مالکین برحق تمام منابع و ذخایر آن بوده و دولتمردان و صاحب منصبان، خدمتگزاران و تأمین کنندگان نیازهای ولی‌نعمتان خود هستند که متأسفانه این مهم امروزه علاوه بر اینکه نادیده گرفته شده بلکه به شکلی وارونه در حال جلوه‌گری است و مردمان شریف و نجیب ایران خصوصاً در استان‌های سیستان و بلوچستان  و خوزستان برای تأمین حداقل ضروریات ادامه‌ی حیات در مضیقه بوده و به تبع این شرایط اسفبار زیست بوم این مناطق نیز در حال تخریب و نابودی است، امری که در صورت تداوم شرایط حاضر گریبانگیر سایر مناطق نیز خواهد شد.
  کانون وکلای دادگستری استان ایلام به عنوان نهادی مدنی و مستقل ضمن تأکید بر حقوق بدیهی، انسانی و قانونی هموطنان شریف خواستار عملکرد سریع و مؤثر مسئولان در رفع مشکلات و معضلات پیش آمده و برخورد توأم با کرامت و بدون خشونت با مطالبه‌گری و اعتراض مسالمت‌آمیز هموطنان خوزستانی است، مردمی که مقاومت و جانفشانی آنان در زمان جنگ تحمیلی برای همیشه‌ی تاریخ، مایه‌ی فخر و مباهات بشریت است.

  🔶 کمیسیون روابط عمومی
  کانون وکلای دادگستری استان ایلام
   

  دوشنبه, مرداد 04, 1400
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟